Mekanlar

Vi Coffee & Healthy Living

Selam! Bugün İstanbul’da bulunan, oradaki en sevdiğim mekanların başında gelen bir yerden bahsedeceğim. İstanbul’a her gidişimde en az 1 kere uğruyorum mutlaka.

İster sadece kahve için gidin ister harika mutfaklarından çıkan raw tatlılar, vegan ve sağlıklı öğünler için. Kahvaltı için acai bowl, vegan avokado tost, yeşil omlet ve daha birçok farklı tat seçebilirsiniz. Öğle yemeği için de yine menüleri zengin. Hem göz zevkinize hem de damak tadınıza hitap edeceğine emin olabilirsiniz.

Ben ilk gittiğimde lavantalı raw cheesecake yemiştim ve yumuşaklığı beni mest etmişti. Bir sonraki deneyimim tatlı değil tuzlu oldu bu sefer. Bir pesto delisi olarak çıtır kıtır tam buğday ekmek üzeri lor ve yine kendi ürünleri olan pesto sostan yana oldu tercihim. Üzerindeki antep fıstıkları ve incecik dilimlenmiş turplar da harika bir tat katmıştı. Yanına isteyeceğiniz kahveler için farklı süt seçenekleri de sunuyorlar size, ayrıca çok değişik kahveler de tadabilirsiniz. Örneğin yer fıstıklı, aktif karbonlu latte!

Teşvikiye’de bir sokak arasında bulunuyor ve eğer dışarda oturmak isterseniz ufak bir alanları var, oldukça sevimli. İç mekanları da bir o kadar sıcak ve keyifli. Bilgisayarınızı alıp köşede çalışmalık bir yer tam.

Ayrıca oldukça pet-friendly bir mekan kendileri. Zaten oranın sahibi olan Beril Oymak’ın da 2 tatlı mı tatlı köpeği var, umarım orada denk gelirsiniz onlara da. Ben en kısa zamanda Coco ile gitmek için can atıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *