Mekanlar

Container Coffee Works

Otuz beş metrekarelik bir kahve dükkanından merhaba!
Uzun zamandır gelmek istediğim bir yerdi Container Coffee ve gönül isterdi ki güneşli bir havada geleyim ancak dışarıda şu an sağanak var. Fakat ben taze filtre kahvem ve ısıtıcıyla çok mutluyum… Aslında böylesini daha çok seviyorum sanırım, yağmurlu havada sıcak bi kahve içip, ısınıp dışarıyı izlemek keyifli.

Konumuza dönecek olursak, burası 35 metrekarelik bir kahve dükkanı. Adı üzerinde bir konteynerin içerisine kurulmuş ve konsepti Bilkent Cyberpark’a çok ayrı bir hava katmış. Her zaman taze kahve bulabilirsiniz. “Nitelikli kahve” olayını sadece meşhur kahvecilerden kahve alıp satmak olarak görmedikleri aşikar, bu konuda gerçekten iyiler ve eğitimliler. Taze çekilmiş kahve kokusunu net bir şekilde alabilirsiniz içeride oturacak olursanız.

Kleoco’nun seramik ürünlerini de merak edenleriniz varsa burada karşılaşabilirsiniz. Muzlu & fıstık ezmeli pancake tarifi verdiğim yazımda tabaklarını da görebilirsiniz.

Processed with VSCO with e2 preset

Filtre kahve sonrası cortadolarını da deneme şansım oldu ve gerçekten içtiğim en güzel cortado oldu kendisi. Bunun sebebi de günlük süt kullanmalarıymış! Bu kadar bir fark beklemiyordum açıkçası ama tadını ciddi anlamda güzelleştirmişti.

Ayrıca eğer görece sakin bir anlarına denk gelirseniz ekiple sohbet edin mutlaka. Oranın sahibi olan Bengisu hanım ile uzun uzun konuşma fırsatı yakaladım, çok keyifli birisi. Eğer bir şans verirseniz orayı yeniden ziyaret etmek isteyeceğinize eminim.

Çalışmak için iç mekanı tercih edebilirsiniz, kış ayında ısıtıcı ve kahve kokusu ile şahane oluyor.

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *